ربات نظامی - صنایع رباتیک ایران

صنایع رباتیک ایران بزرگترین تولید کننده رباتهای آموزشی در کشور معرفی ربات نظامی

ربات نظامی

در اکثر کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه سرمایه گذاری های بسیار زیادی در ساخت ربات نظامی شده است که در زیر توضیحات مختصری جهت آشنایی بیشتر ارائه میشود .

ربات نظامی مار

این ربات جهت کاربردهای نظامی  ساخته شد که جلوتر از نیروها حرکت کرده و وظیف اش جمع آوری اطلاعات از مواضع و موقعیت دشمن میباشد.

مکانیزم حرکتی این ربات کاملا شبیه به مار واقعی میباشد و به جز جاسوسی به دلیل بالا بودن انعطاف می تواند برای کمک به افرادی که زیر آوار مانده اند کمک خواهد نمود . این ربات قادر است از شکاف ها و داخل ساختمان ها خود را به موقعیت دشمن رسانده و صوت و تصویر ویدئویی و حتی مواد منفجره از موقعیت ارسال کند. شش پای بلند ربات که در تصاویر ویدئویی با پوشش روی ربات پوشیده شده است آن را قادر می سازد تا از بین تخته سنگ و شاخ و برگ درختان حرکت کند . سر این مار یک دوربین با لنز فلت است که با ال ای دی های احتمالاً مادون قرمز  فضای دید دوربین را روشن می کنند . این ربات هم چنین می تواند از موانع سر راهش به شکل عمودی بالا برود . این ربات توسط یک سرباز با لپ تاپ هدایت می شود که هم مار را هدایت کند و هم موارد ارسالی را چک کند (صوت و تصویر) .

ربات نظامی مار