مسابقات کشوری رباتیک - صنایع رباتیک ایران

مسابقات کشوری رباتیک و صنایع رباتیک ایران بزرگترین تولیدکننده ربات های آموزشی

مسابقات کشوری رباتیک خیام

 

هر ساله مسابقات کشوری درسطح  دانشجویی دانش آموزی و آزاد در ایران با اهداف مختلف برگزار میگردد که صنایع رباتیک ایران نیز به عنوان بزرگترین تولید کننده ربات های آموزشی در کشور و مجری برگزاری این سری مسابقات رباتیک دانش آموزی توانسته بیش از پیش افراد بیشتری را با این فن آوری نوین آشنا نماید که البته  مورد استقبال دانشجویان ، دانش آموزان و علاقمندان رباتیک قرار گرفته و میگیرد.

 

 

دومین دوره مسابقات کشوری رباتیک خیام

این مسابقات در حالی به پایان رسید که تیمهای مختلفی در قالب شش لیگ ( جنگجوی سنگین وزن ، امدادگر واقعی ، مین یاب اتوماتیک ، عمود پرواز ، جنگجوی سبک وزن ، تعقیب خط ویژه ) با یکدیگر در دانشگاه آزاد اسلامی نیشابور به رقابت پرداختند که میتوان به جرات شاره کرد به حضور پرشور فعالان و دانشجویان از سراسر کشور در این مسابقات و بنابه اظهارات تیم های مختلف و مطرح کشوری از سطح بسیار خوبی نیز برخوردار بود.

نتایج مسابقات کشوری رباتیک خیام

نتایج نهایی مسابقات کشوری  رباتیک خیام در این دانشگاه با حضور مسئولین بلندمرتبه ، فعالان عرصه رباتیک وهمچنین اندیشمندان و صاحب نظران در روز جمعه 25 بهمن ماه سال 92 اعلام گردید.

1. لیگ رباتیک جنگجوی سنگین وزن که بیشترین استقبال را از آن خود نمود و به عنوان مهیج ترین لیگ شناخته میشود

مقام اول را موسسه تحقیقاتی گیتا باطری از تهران به خود اختصاص داد و تیمهای موسسه تحقیقاتی گیتا باطری 2 از تهران و Mad robo از دانشگاه آزاداسلامی واحد نيشابور به ترتیب مقام دوم وسوم را از آن خود نمودند.

2. لیگ رباتیک امداگر واقعي

مقام اول این لیگ معتبر نصیب DML2 از دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند و مقام  دوم نیز به خيام از دانشگاه آزاد اسلامي واحد نيشابور تعلق یافت.

3. لیگ رباتیک مین یاب اتوماتیک

رتبه نخست این دوره را سولار از دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوی کسب نمود که پس از آن تیمهای متیس از موسسه عملیات غیر صنعتی پاسارگاد و سانا از گروه صنعتی سانا در رتبه های دوم و سوم قرار گرفتند.

4. لیگ رباتیک عمود پرواز

جایگاه اول این لیگ را تیم Ace-Coper از دانشگاه دکتر چمران کرمان به خود اختصاص و گروه +EMC از دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر جایگاه دوم را از آن خود نمود.

5. لیگ رباتیک جنگجوی سبک وزن

تیم Hyper 1 از دانشگاه آزاد اسلامی واحد تربت حیدریه مقام اول را کسب نمود و تیبمهای گناباد – جی 1 از دانشگاه آزاد اسلامی واحد گناباد و جی 2 از دانشگاه آزاد اسلامی واحد گناباد در رتبه های دوم و سوم قرار گرفتند.

6. لیگ رباتهای تعقیب خط ویژه

گروه stargorgan C از دانشگاه آزاد اسلامی واحد کردکوی مقام اول وchampion و positive از مهندسی هوشمند هامین گرگان رتبه دوم وسوم را کسب نمودند.

* لازم به توضیح است در پایان دوره مسابقات لیگ کشوری رباتیک خیام جوایز نفیسی به همراه تندیس و لوح قدردانی از تیمهای منتخب تجلیل گردید. 

رباتیک ایران